Tábory

Ať už máte doma hyperaktivní střeštiprdlo, maminčinu princeznu nebo nesnesitelného puberťáka, aspoň jeden prázdninový týden byste si měli od rodičovských povinností odpočinout a vyslat dítko na tábor. A my Vám nabízíme možnost rekreace, která pro Vaši ratolest bude nezapomenutelným zážitkem.

MiniTom, složený z mladého, neúnavného a kreativního kolektivu zkušených táborníků, divadelníků, výtvarníků, sportovců a hlavně kamarádů, funguje už od roku 1992 a většina z nás si prošla táborovým výcvikem od nejútlejšího věku. Připravujeme týdenní bohatý program pro děti ve věku od 6 do 11 let. Pod záštitou KČT spolupracujeme i s oddílem TOM, která připravuje tábory pro děti do 15 let, takže pokud se vašim dětem mezi námi zalíbí, můžou plynule přestoupit do party mezi starší táborníky.

Nejíme z ešusů a ve stanech spí jen ti nejotrlejší, ale přesto je týden v Pleskotech dobrodružstvím, kde se společně vydáváme do světa Pána prstenů, divokého západu či řeckých bohů. Nejste zvědavi, kam máme namířeno letos? Stačí nás zkontaktovat na emailovou adresu a včas odeslat přihlášku. Těšíme se na vás!

5 rad při první zkušenosti s dětským táborem

  1. Na první tábor je vždy lepší vzít si s sebou nejlepšího kamaráda či staršího sourozence. Ve dvou se to lépe táhne a díky nočnímu špitání pod spacákem nezbyde čas na stýskání po mamince.
  2. Budete překvapeni, jak těžké je první loučení, ale přes všechen stesk a žal omezte komunikaci s dítětem v době pobytu. Nejlépe žádné návštěvy ani mobilní telefon. Nejen, že se neuleví vám, ale přitížíte i své ratolesti. Výjimkou je obrázkový pohled, který vaše dítě určitě rozveselí.
  3. Teď přejdeme k praktickým radám. Neopominutelná součást táborové výbavy je obyčejný šátek. Takový šátek se dá využít jako nezbytná pokrývka hlavy i jako pomůcka při různých hrách. Takže ho nezapomeňte přibalit.
  4. A hlavně nedávejte s sebou dětem vysoké kapesné, pokud to není nezbytně nutné. Stejně si v lese mezi dřívím a mechem nic nekoupí.
  5. Pokud vaše ratolest není táborový typ a poslední dny před odjezdem tráví tvorbou hysterického pláče a prosebných výkřiků či se přivazuje k noze postele, nemá cenu ho nutit. Buď systematickým zpracováváním po celý rok příští léto uspějete, nebo je opravdu šťastnější doma u knížky a to ani ten nejlepší tábor nepřekoná.